Led 122005
 

V taputils.zip najdete hlavně programy Tapto0 a 0totap na převody z formátů .000 a .TAP (to se může hodit) pro DOS od Busyho, taputils_1.04a_linux.tar.bz2 je pro Linux od Tritola.

Utility pro Realspec (tap2mbd, tap2d80, d802tap). V souboru tools-realspec_win32.zip jsou programy pro Windows, v souboru tools-realspec_linux.tar.bz2 jsou zdrojové kódy a MakeFile pro Linux.

Programy TAP2MBD a TA2D80 převádí TAP soubory do image disket pro MB-02 a D80 ve formátu pro emulátor RealSpec. Opačně pak D802TAP pak provádí převod z D80 image do TAP souboru. Autorem těchto programů je Marek Zima, pro moderní překladače přizpůsobil Tritol.

Pokec k TAP2D80: Program bere jednotlivé bloky z TAP souboru a láduje je do existujícího image. Pokud image neexistuje, založí ho. Jméno diskety je voleno podle výstupního souboru. Syntaxe příkazu je: tap2d80 tapfile.tap d80file.d80 p/P (parametr P je PAUSE, pokud budete prg. spouštět jako já z příkazové řádky Windows Commanderu, tak se vám automaticky nezavře, ale bude čekat, až si prohlídnete, co se na obrazovce dělo). Pokud program narazí ve FAT na vadný sektor, skončí. Image s vadnými sektory je na nic. Existující image je kontrolován na značku DOSu a formát diskety (musí být SDOS a 80x9x2). Bezhlavičkové soubory jsou převáděny na soubory s příponou H které mají flag byte uložen v adresáři na místě 19.byte (před atributy). To umožňuje programům MASTERcopy, TOOLS 128 a D802TAP je uložit na TAPE nebo do TAPu opět bez hlavičky a se správným flagem. Atributy jsou vytvářeny výchozí jako u Basicu a to
RWED.

Pokec k D802TAP: co k němu dodat. Přečtěte si odstavec výše a všechno si otočte. Snad jen, že nepřevádí Snapy a seQuence a jiné Basicem nepodporované přípony. Výjimku tvoří H (bezhlavičky).

Pokec k TAP2MBD: Bude časem, zatím z toho nevěšte hlavy ani sebe.

Stažení:

bin2tap
kompiler AS

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..