Lis 292015
 

Již minule jsem psal o GPS trackeru TK102b, Pořídil jsem si podobnou hračku, ale již přímo určenou do auta. Jedná se o GPS Tracker GT02a. Při nejbližší návštěvě autoservisu jsem ji jej nechal namotovat do auta.

Tracker GT02a

K novému GPS trackeru jsem dostal rok přístupu na jejich platformu www.20gps.net zdarma. Normálně stojí pro jednu jednotku na rok 5$. Ale, protože fungoval tak trochu podivně a hlavně jsem na stránkách výrobce WINRICHGROUP našel zajímavý text, který říká, jak správně použít jejich tracker. Tam je napsáno, jak použít portál www.gps-trace.com. Ten jsem zkoušel už před rokem s TK102B, ale nebyl jsem úspěšný. Ale nyní už vím proč. Protože na seznamu podporovaných zařízení provozovatele jsem jej sice našel, ale číňan to holt pojmul jinak a oba trackery jsou modely TK110, nebo alespoň ta jejich komunikace se serverem.

Server má 2 IP adresy, které lze nastavit. První je na ostrý server, kam tedy tracker odesílá data. Druhá je testovací a tu jsem použil jako první. Je třeba podle zařízení správně naszavit socket, tedy IP adresu a příslušný port, který koresponduje s daným typem trackeru. U obou trackerů je to port 20488. Po zadání jsem jen chvíli počkal, tracker ohlásil SMSkou OK a pak jsem viděl ve výpisu ID mého trackeru, což bylo posledních 11 číslis IMEI a před tím nula. Nastavil jsem tedy další SMSkou IP adresu 193.193.165.166, port 20488 a pak už jsem jen registroval novou jednotku na stránce https://svcs.gps-trace.com/.

Tento server je poskytován pro osobní účely zdarma. Samozřejmě má omezení, ale pro moje účely krásně stačí. Server poskytuje 2 rozhraní pro sledování vozidla nebo osoby, jedno jsem již zmínil a druhé je na adrese http://orange.gps-trace.com. Ten druhý, jsem pochopil, že je starší rozhraní, nicméně mě se líbí více. Je takové zaměřené spíše na použitelnost a co nejvíce funkcí. Na obou samozřejmě nechybí výpis trasy a její přehrávání za konkrétní období, aktuální stav, kdy naposledy jednotky ohlásily svůj stav a je možnost tam nastavit geofence (geoplot) a v případě vjezdu/výjezd z/do něj pošle upozornění. Toto zatím nemám 100% otestované. Další vlastností je, že jsou k dispozici 2 mobilní klienti pro práci s GPS orange. Na platformě od číňana sice byla vystavena aplikace pro Android, fungovala, ale nebyl k dispozici server 20gps.net. To byl i hlavní důvod, proč přejít jinam.

 

  19 komentáre na “Velký bratr Tě vidí (pomocí GPS trackeru GT02a)”

 1. Dobrý den měl bych prosbu už dva dny se snažím zprovoznit tento přistroj na online sledování ale bohužel neůspěšně vše nastavím dle návodů ale ne a ne se spojit mohu poprosit o detalnější postup moc děkuji s pozdravem Báša

  • Dobrý den, co konkrétně nejde a jak se to projevuje? Nejprve je nutno úspěšně nastavit APN a server. Přístup na http://www.20gps.net jste dostal? Tam se přihlásíte?

  • Dobrý den, nebyl by prosím nějaký podrobnější návod jak zařízení zprovoznit ?
   Nastavení IP adresy, APN a server, zkrátka krok po kroku co je potřeba provést.
   Děkuji

 2. Dobrý den,

  budu také ráda pokud mi poskytnete podrobnejší návod k zprovoznění – pokud takový existuje 🙂 díky za případné zaslání na mail…

 3. Dobrý den,
  jak dobře funguje sledování na mapě např. každých 10s? A vypíná se lokátor po určité době, když již neběží motor?

  • Dobrý den,
   funguje dobře, sám mám nastaveno 5s a i s pomalým internetem mám zpozdění auta na mapě skutečně max pouze 5s. Lokátor se vypíná podle zapojení, mě jej autoservis zapojil tak, že běží jenom s nastartovaným motorem.

   • Děkuji Vám za odpověď, už ho mám doma, dokonce i v autě zapojený a zatím se zdá, že to funguje perfektně. Mohu se Vás ještě zeptat, jak je to s tím senzorem otřesu? Měl by tam být, podle údajů v manuálu i na krabičce, a v popisku produktu na webu. Jak ho ale použít, jak to nastavit?

 4. Dobrý den,

  Mám gt02a už rok a půl a max spokojenost. Používám jej přes 20gps.net a do telefonu mám dytech tracking taky od 20gps.net data mám přes oskartu 1mb/1kč. Vše bylo ok do 21.1.2017. Nevím proč to ukazuje stále stejnou polohu u mne doma. Přitom přes SMS to funguje v pohodě.

 5. Díky za rychlou reakci, licence je ok, platil jsem 5USD v září, exp mám 20.9.2017 .

 6. Proč my lokátor nevydává zvuky alarmu a nechodí mi o alarmu informace?

 7. 19.9.2020 přestal fungovat. Na stránce RUHAVIKU mi to napsalo, že už tento typ zařízení není podporován. co jste přenastavili, aby vám to znovu fungovalo?

  • Zatím jsem neupravoval nic, mám to pořád stejně a včera jsem sledoval auto. Mám IP 193.193.165.166 a port 20488.

 8. dobrý den, koupil jsem si GPS Tracker GT02 a bohužel se mi nedaří ho rozchodit..nemohu najít APN pro Vodafon. můžu poprosit o postup pro mě blbé..ho, který v tom tápe? jde mi o to, co mám zadat hned v počátku a kde dané hodnoty najdu.

  děkuji

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..