Dub 102009
 

Protože se geocaching opět řítil někam mimo oblast kešování a výletování, postihla mysterky, podobně jako kdysi virtualky změna pravidel, kterou osobně velmi vítám. O co jde:

Od 4. dubna dochází ke změně pravidel pro logování keší s podmínkou:

Geocache mohou být logovány online na internetu jako „Found it“, jakmile jste napsali log v logbooku fyzické keše. Jestliže je to vhodné pro lokalitu či téma vaší keše, můžete požádat lovce keše o splnění dobrovolného jednoduchého úkolu, a to buď přímo v místě keše, nebo při psaní online logu. Například obléci si nějakou věc v keši, vyfotit se tak a foto přidat k online logu. Lovci keše si sami zvolí, zda provedou tento dobrovnolný úkol či nikoliv. Autoři keše nemohou mazat log lovce jen proto, že nesplnil tento dobrovnolný úkol.

Tato úprava pravidel platí okamžitě, a to pro všechny logy napsané od 4.dubna 2009 následně. Starší keše s dodatečnou povinnou podmínkou pro uznání logu nejsou zachovatelné dle starších pravidel. Pokud tedy vlastníte starší cache s povinnou podmínkou uznání logu, je požadováno toto:

  • zastavit mazání logů nesplňujících doplňující povinnou podmínku uznání logu
  • zkontrolovat vlastní listingy a prozkoumat, zda bude možné změnit povinnou podmínku uznání logu na dobrovolnou a jednoduchou, či zda ji bude třeba odstranit zcela, pokud to nelze

upravit texty listingů keší v souladu s předchozím bodem a poté kontaktovat reviewera kvůli změně typu keše, pokud je to třeba.

Toto je oficiální text z GeoWiki. V poslední době si owneři vymýšleli poměrně divné podmínky pro zalogování keše, byť v dobré víře a geocaching se tak začal stáčet mimo své původní určení. Někomu se to může zdát poněkud drsné, takhle změnit pravidla, ale já věřím, že když úkol bude zábavný, či splnitelný, lovci jej rádi splní. Tím se opět geocaching dostává zpět, kdy kešeři místo vymýšlení, jak se vyfotit se škodovkou na kraji skáli nebo výhružky o smazání logu, když na fotce nebude kompletní obličej geocachera, budou chodit do přírody nebo prostě ven. Kdo chce, úkol splní, kdo nechce nebo nemůže, nemusí, důležitý je výlet. Některé keše byly podmíněny vložením CWG, někoho CWG mánie prostě nepostihla, tak byl v jisté nevýhodě, protože si CWG musel nejprve někde sehnat.

Mě osobně dostaly pravidla Valentýnské keše, kde podmínky byly: vyfotit se, jak se líbáte s jiným kačerem/kačerkou na místě výchozích souřadnic (centrum Plzně), oba musí být zalogování, nesmí se zakládat účelové nicky, musí mít oba odloveno 10 nebo 20 keší. Skoro všem to přišlo tak divné, že write note pod keší bylo velmi mnoho a owner po několika dnech podmínky upravil.

A jaké jsem vy potkali podivné podmínky mystery keší?

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..