Pokračujeme v našem seriálu dále, nyní nás čeká věková hranice rok a půl. Nezdá se to, ale mám alespoň jeden ohlas na tento serál, tak budu pokračovat dále. Dnešní díl pojmu poněkud netradičně. Doufám, že se vám forma návodu bude líbit. Každopádně můžete psát komentáře jak pozitivní, tak negativní.
Návod na použití
I po roce a půl jste stále rodiči, gratulujeme. Na tom se už nic nezmění, ať budete dělat co chcete. Do babyboxu už vám ho nevezmou, stejně byste ani nechtěli (i když….). Každý model dítěte je jiný. Dokonce i modely vycházející z řady „dvojče“ jsou na první pohled stejné, na druhý už ne. Každé dítě má jiné vlastnosti (správně atribut), návod se bude týkat modelu „Zuzana“. Je možné, že váš model může mít podobné atributy, ale může se stát, že váš model bude potřebovat zcela jiný návod.
Ráno vás dítě probudí někdy před sedmou, někdy po osmé. Dneska vstávala Zuzka v osm ráno. Hned ráno po probuzení dotává mléko, Sunar, 180 ml. Mléko si připravíme už večer, ráno jen ohřejeme v mikrovlnné troubě. Mléko se připravuje z horké vody a Sunatu, na vychlazení byste jen zbytečně čekali.
Po mléce následuje přebalení a čisté věci na doma. Tričko, tepláčky, ponožky a bačkůrky. Nebojte, dlouho čisté nezůstanou. Někdy kolem půl desáté nasleduje svačina. Část určitě bude zalogována na tričku.
Dopoledne je pak strávené hrou, kde zem pokryje vrstva kostiček, krabiček, hraček a věcí, které máte i na stole. Ano, dítě v tomto věku už dosáhne na stůl. Můžete mu ale vysvětlovat, že nemůže brát všechno do rukou, do nekonečna, ale je to marné. Jeho zvědavost je daleko větší. Snad se to ale časem naučí, už se i naučila, že kytek na zemi si nemá všímat.
Teď ale přichází oběd a spánek. Bohužel nelze určit, která událost nastane dřív. Někdy se stihne najíst dřív, někdy zase se musí prospat a pak dostane oběd. Že je dítě ospalé se pozná celkem snadno: je protivné a fňuká, nic ho nebaví. Bohužel se mi nepodařilo vypozorovat stav, kdy dítě má hlad. To se musí prostě zkusit.
Po obědě nebo po spánku, nastává odpolední hraní. Opět se po podlaze rozprostře všechno možné. Pokud dítě nemá rýmičku a je venku hezky, nabízí se jít ven. Buď do města něco zařídit, nebo jen tak na procházku s tříkolkou, na dětské hřiště mezi ostatní děti, nebo jít někam na kešky. Pokud ale chcete jít s dítětem (o georobotkovi zatím nelze mluvit), tak kešky, na které dojedete jen s kočárkem, nebo dojde pěšky, tj terén tak 1.5.
Odpolední svačinka je tak kolem páté. Pokud chcete být venku do večera, vezměte si svačinku pro děcko s sebou. U Zuzky je to ale celkem jedno. V poslední době skoro nic nejí, tak bez jedné svačinky se hravě obejde.
Někdy kolem sedmé je akce večeře. U jídla jsou nejlepší reklamy. Máme pár reklamních bloků nahráto na DVD rekordéru. Zuzka pak kouká na reklamy (je to barevné a hýbe se to) a a otevírá pusu automatiky. Po večeři už následuje krátký blok her do osmi.
V osm hodin pak koupání. To se skládá z napuštění vany, naházení hraček do vany, speciálně určených pro provoz ve vaně. Pak si chvilku hraje ve vaně, vyhazuje hračky z vany ven, to znamená, že kolem vany je pak potopa. Mytí hlavy je pro některé modely dětí pak noční můrou a pro rodiče pak boj s chobotnicí. Naštěstí model Zuzana je v pohodě, vlásky si nechá umýt i opláchnout. Už od mala má vodu celkem ráda. Zároveň s koupáním si udělejte Sunar a čaj. Mléko pak vychladne do správné teploty a čaj se prostě udělá při jednom.
Po koupání následuje čištění uší, nosu, kdy je zapotřebí obou rodičů, jeden si hraje na svěrák a drží dítě a druhý provádí samotné čištění. Může ještě být stříhání nehtíků, ale já osobně to radši dělám někdy odpoledne. Dítě si posadím na klín před notebook, pustím speciální videa z TyTrubkoKom (youtube.com) a stříhám nehtíky na rukou. Nehty na nohou jsou další boj, který ovšem dítě prohraje. Musí. Rodič prostě musí vyhrát, nehty prostě stříhat nelze. Tady je to za cenu boje a svěráku.
Pokud je dítě rozdováděné z večerního boje, je třeba jej nechat uklidnit. Nejlépe si jej posadit na klín s dudlíkem a v přítmí chvilku sledovat televizi. Poté jej můžete zkusit dát mléko a dát spát. Usínání je kapitola sama pro sebe. Ze začátku se usínání neobejde bez hysterického křiku. Je třeba děcko nechat. Musí se prostě naučit, že usíná sama, bez houpáním a bez dozoru rodičů. Hodí se malá lampička s 15W žárovkou. Moc to nesvítí a není úplně tma. Je to ale těžké tam nejít. Je to řev, že hrozí, že na vás sousedi pošlou sociálku pro týrání dětí. Musí to ale jít. Zuzka už to naštěstí umí, ale jsou i výjimky.
Noční spaní zatím však není nepřerušované. Několikrát za noc se budí, buď chce napít, nebo dudlíka, nebo bolí bříško. Na toto už jste ale po roce a půl zvyklí, takže žádná novinka.
Záruční doba není žádná, ta už propadla 9 měsíců před získáním produktu.
6 komentáre na “Návod na použití: potomek věk 1.5 roku.”
Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.
Čekáme první model v listopadu, tak uvidíme, jak se pak bude hodit teorie v praxi…
gratuluji. Je to sice zahul, ale je to bezva. V pristim dile popisi, co vsechno me s ditetem bavi.
Zdar, ehm, o myti hlavy jsem asi neco rikal na klubu, tak naposled to bylo uplne desny, protoze normalne se meje hlava po plavani v bazenu, jenze minuly pondeli to neklaplo, pac velikonoce. Mama meje, tata drzi dite, ktery vyskakuje z vany, rev, rev, rev, vysledek: umyta hlava, mama a tata vyzdimat 🙂
Jinak mam dojem, ze nase zviratko ma superbitmulticolor atribut od narozeni, nikoliv vycasovat barvu a pozadi pro mikroradek, ale tady skutecne osm barev na bajt! Jeste ze mame ty ZAKO kostky 🙂 Kdy je dalsi klub ?
DALSI SINCLAIR KLUB BUDE TENTO CTVRTEK.
Počkej až dostane záchvaty breku jenom tak pro nic za nic(né že bych to chtěl přivolat).Btw dudlík v roce zahodil a od té doby je klid.
dudlik náš první model nechtěl a ani druhý ho zatím nechce, tak to nemusíme řešit. koupání má první model ráda a též si hraje ve vaně s jejími oblíbenými, k tomu určenými hračkami. jsou to hlavně hodinky, mobilní telefon, lahev plná tekutiny neznámého složení a původu a ručník. potrava je taky kapitola – model dvě zatím sosá z prsu, ale model jedna je težké přesvědčit, že jíst se dají i jiné věci než kakao, kyselé okurky a kočičí granule.