Pro 152008
 
Jak to dopadá, když se internet a počítač dostane do rukou méně zkušeného člověka.

Na JHC dostal F6 a TDM do emailu rodinný spam. Když mi řekli „rodinný spam“ tak jsem nechápal, ale až když mi to vysvětlili a přeposlali, tak jsem pochopil. Jsou to hoaxy, které vám přeposílá člen rodiny v dobré víře a vy ho za to nemůžete zabít (vlastně můžete, ale soudu se to asi moc líbit nebude a zbytku rodiny asi taky ne). Takový obyčejný člověk, který nepoužívá email na komunikaci, ale na zábavu je schopen vymyslet následující věc:

Přepošle na všechny koho zná, ale i na všechny koho nezná, ale má na něj email, ve kterém je:

předmět Fwd: UPOZORNĚNÍ NA VIRUS

> Ahojky.

> Toto upozornění jsem dostal před chvílí.Třeba na tom něco je.

Následuje příloha ve Wordu (zcela jasně předpokládá, že každý má Microsoft Word) ve kterém je už konečně vlastní text:

Subject: Fw: FW: VAROVÁNÍ !!!!! POZOR !!!!! DŮLEŽITÉ !!!!!]

UPOZORNĚNÍ!

JESTLI V NADCHÁZEJÍCÍCH DNECH DOSTANEŠ CESTOU EMAILU OBRÁZEK NA KTERÉM JE OBĚŠENÝ Usama Bin-Ladin,TAK TAKOVOU PŘÍLOHU VŮBEC NEOTVÍREJ A IHNED JI SMAŽ!!!!

JINAK KDYŽ JI OTEVŘEŠ, TAK ZNIČÍŠ PEVNÝ DISK.

Pošli tento email všem kteří jsou v tvém emailovém adresáři. Radši ať dostane člověk dvakrát než se mu stane nenapravitelná škoda! Když dostaneš zprávu s nadpisem „/INVITATION/“ bez ohledu na to od koho jsi ji dostal, okamžite ji vymaž i ze souboru vymazaných zpráv a ihned vypni počítač alespoň 5 minut. Jde o velmi nebezpečný počítačový virus ve světové síti.

Toto nebezpečí oznámilo CNN.

Ing. Ivan Kopecký

B plus B spol. s r.o.
Holečkova 657
150 00 Praha 5
mobil: 777 707 306
e-mail: i.kopecky@(censored)

__________ Informace od NOD32 2401 (20070716) _____ ____

Tato zprava byla proverena antivirovym systemem NOD32.
http://www.nod32.cz

Stále nerozumím faktu, kdo v tom dlouhém řetězu předávaných zpráv to mohl vložit do Wordu a proč. Tolik zbytečné práce, přece by stačilo obyčejnému člověku kliknout na „předat dál“ a pak „vybrat všechny lidi“ a „odeslat“. Proč vymyslel toto?

A jak by obyčejný člověk poznat, že by se mohlo jednat o zcela falešné varování? Zcela jednoduše: každé varování před virem je falešné. Virus se stačí rozmožit po celém světě během několika minut a přeposílané varování mezi lidmi, je příliš pomalé. Vždyť většina (asi 90%) uživatelů kontroluje poštu jednou za týden a než se informace dostane mezi lidi, trvá to tak půl roku. Vždyť i zpráva o viru BUDDYLIST.ZIP se šíří už několik let. Pokud by to byla pravda, takové varování je k ničemu.

Další znak takového falešné zprávy je, že je velmi emotivně laděný. Slova jako IHNED, ZNIČÍ, CELÝ, POSLAT VŠEM, VELMI, VIRUS. A nesmí chybět nejaké velmi důvěryhodné potvrzení Informaci potvrdila společnost (zde doplňte libovolné jméno nějaké společnosti, kterou znáte z televize, například z Kriminálky Miami).

Všechny zprávy jsou navíc stejně laděné, jako tato, o této však je perlička:

VYPNI POČÍTAČ ALESPOŇ NA 5 MINUT

To ovšem nemá chybu a toto mohl vymyslet někdo, kdo se u toho velmi dobře bavil. Bavil se ale ovšem na účet obyčejných lidí. Ale i já se bavil, když jsem to četl.

Docela rád bych poznal toho, kdo to vymýšlí. Jako poděkování bych mu věnoval lobotomii.

  5 komentáre na “Rodinný spam”

  1. test

  2. Taky mi to přišlo, a docela dobře sem se bavil. Prej vypnete pocitac na nejmene 5min :D:D:D rofl. je to proste fake.

  3. Heh, nic takového mi nechodí, terorizoval jsem všechny příbuzné a známé tím, že to jsou hoaxy a odkazoval je na http://www.hoax.cz tak dlouho, že mi to přestalo chodit. Asi si to vesele přeposílají mezi sebou a mě trestají tak, že mi to nepošlou 😀 Takže jsem vlastně zvítězil, dostanu ten virus sám, jako jedinej totiž nebudu varován svými známými před účinky tohoto viru a dobře mi tak 😀

  4. Diky za zajimave informace

  5. Srandičky srandičky , ale až to bouchne dooo , tak nestihnem nikdo ani otevřít okno !!!

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..