Původně jsem si myslel, že článek by se mohl jmenovat „Jak přežít svou vlastní smrt“, ale nakonec se tak nejmenuje. I když….
Přináším čerstvé informace čerstvého ženáče o tom, jak přežít svatbu bez úhony na cti, zdraví a rozumu. Není totiž dobré, aby ženich před oltářem/starostou hodil tyčku, která obsahuje snídani a ještě obrovské množství různých lihovin. Taky není úplně nejlepší přijet pozdě kvůli jiným nečekaným událostem, třeba obyčejná botička od flojdů, kteří si naopak od vás nemyslí, že parkování na chodníku nevadí.
Rozhodně doporučuji vaše rozhodnutí oznámit rodičům a přenechat jim část příprav na starosti. Možná nebude úplně vše do puntíku podle vašich představ, ale vyhnete se předčasnému šedivění vlasů (ty co již mají jako já, se vyhnou většímu počtu těchto jinak zbarvených vlasů).
- Krok číslo 1. Plánování
Náplánujte si svatbu alespoň několik měsíců dopředu. Pak vás totiž nepřekvapí fakt, že prostory pro uspořádní hostiny jsou již všechny plné. Jestli ale pozvete jen několik kamarádů, patrně vám bude stačit stůl pro osm lidí. V tom případě stačí tento stůl rezervovat pád dní dopředu v nějaké osvědčené restauraci, kde jste si jisti, že pivo mají dobré a dostatečné zásoby pití a jídla. Objednejte počet míst tolik, kolik máte pozváno hostů -10%. Věřte, že několik lidí se nedostaví nebo zmízí. My měli pozváno 40 lidí a 4 zrušili těsně před, když už bylo prostřeno.
- Krok číslo 2: Matrika
Já se ženil na radnici, takže zajděte na místní matriku. Matrikářky jsou příjemné dámy, dohodnete se s nimi na termínu svatby. Nefunguje to tak, že vy chcete tehdy a tehdy a v tolik a tolik. Je to obráceně: úřady jsou tu pro nás, takže vám sdělí kdy se můžete vzít a z navržených termínů si vyberete ten, kdy si myslíte že bude hezky. Než ale vyrazíte, vezměte si občanky s sebou, pokud máte a zjistěte si rodná čísla svědků. Poznámka na papíře se spolehlivější, než: „to je jednoduchý, to si budu pamatovat“.
- Krok číslo 3: Oblečení
Předpokládám, že víte, že na radnici není vhodné jít v prodřených džínách. Zakázané to není, ale ženich daleko lépe vypadá v dobře padnoucím obleku než v montérkách. Ujišťuji vás, že svatební salóny mají velmi kvalitní a drahé obleky, které se velmi příjemně nosí a vypadají super. Já si zkusil první oblek a padnul skvěle. Jen jsme prohodili vesty a salón zkrátil rukávy a nohavice. Mohl bych ho nosit celý večer. Byl super. Doporučuji nekupovat vlastní a spolehnout se na salón. Osobně oblek nenosím každý den a na ten kvalitní nemám. Nevěsta ji jistě ráda vybere s kamarádkami šaty sama a vy můžete jít na kešky.
- Krok číslo 4: Prstýnky
Zbytečná věc. Po svatbě oba ztloustnete a prstýnek se na prst nevejde. Dáte ho do krabičky a podíváte se na něj až při stěhování. Toť můj názor.
- Krok číslo 5: Rozloučení se svobodou
Alkohol je metla lidstva a zametat se občas musí. Večírek, pokud na něm trváte, si udělejte v dostatečném předstihu, aby vzpomínky a dojmy nepřetrvaly až na radnici či do kostela. Nemyslím si, že by si nevěsta chtěla vzít někoho, kdo ještě nevystřízlivěl po minulém večeru a čeká ho další. Taky nejsou na místě záchvaty smíchu při vzpomínce na rozlučku, kdy kamarád se opije tak, že vypije i vodu ze dřezu. Rozhodně se nedoporučuje dívat na video na YouTube o svatbě jednoho bezdomovce. Byl jsem varovám Logoutem, že se na něj nesmím dívat, jinak prý mě nemine desetimitový záchvat smíchu při obligátní otázce oddávajícího. Já jsem se držel obou rad, video jsem ještě neviděl a v pátek večer jsem kromě dvou skleniček vín, neměl nic.
- Krok číslo 6: Dostavte se včas
Jinak máte ostudu a průser. Není to vhodné když jdete na radne a už naprosto nežádoucí, když jdete na radnici. Dalších slov netřeba, zbytečně by se opotřebovala klávesnice.
- Krok číslo 7: Únos nevěsty
To je absolutní píčovina, co vám kamarádi mohou provést. Je to takzvaná jednostranná zábava. Oni se u toho možná baví, ale procházet bary a herny ve městě, které neznáte, oblečený ve fajnovém obleku je prostě otrava.
Informujte VŠECHNY své kamarády, že pokud tohle udělají, hrozí rozvod. Ať vám radši pomohou nakrájet dort nebo si přečtou noviny.
- Krok číslo 8: Neopijte se
Bavte se tím, že sledujete, jak se opíjí ostatní. Vezměte si s sebou energy drink, kafe nepomáhá. Čeká vás krásná svatební noc a příjmené ráno. Pár (tedy 2) skleniček není na škodu, případně panák na uklidnění.
Co víc ještě psát?
7 komentáre na “Jak přežít svou vlastní svatbu”
Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.
hezky sepsané a jen to ukazuje, jak mají lidi rozdílné zkušenosti:
1) plánování – protože jsme měli vlastní obřad jen s nejbližšími příbuznými, byla to opravdová pohoda a naplánováno bylo za jedno dopoledne. rodičům jsme jen řekli kdy a kde.
2) na matrice jsme nahlásili termín, který požadujeme a tak se taky stalo 🙂
3) v rozdrbaných jeans jsme na obřad nešli, ale oblek se mi jevil jako zbytečnost 🙂
4) zatím prstínek nosím. pokud dopadne jako ten první (ten nebyl snubní), ztloustnu a už nikdy nepůjde sundat z prstu 🙂
5) loučení se svobodou je pýčovina, chastat můžu chodit do hospody kdykoliv, nepotřebuju důvod. stačí žízeň 🙂
6) při počtu pár hostů se dá dostavit včas v pohodě. botička by to ovšem zkomplikovala.
7) únos je pýčovina. všem jsem důrazně řekl, že kdo unese nevěstu, bude si pařbu po svatbě platit sám 🙂
8) naprostý souhlas.
a málem bych zapoměl – byla to super svatba sweete. i okolí bylo krásné a nalezení třech kešek den po té to už jen dovršilo 🙂
K bodu 2: presvedcte sa ci matrika nerobi nejaky specialny kulturny program pri obrade – ja som na to doplatil. Je to sice pekne pre hosti, ale v obleku a satach je ukrutne teplo a obrad ktory by mohol trvat 20 minut tak trva hodinu – verte ze to nie je nic prijemne. Takze doporucujem zakazat matrikarkam akekolvek snahy o kulturne vlozky.
K bodu 4: my sme prstienky podedili po rodicoch, dali sme si ich len upravit. Napodiv ich obaja poctivo nosime, ked si ho nahodou dam dole, som potom z toho nervozny 🙂 Vzdy existuje riesenie zajst k zlatnikovi, ktory vam za symbolicke poplatky dokaze prstienky upravit na aktualnu mieru prstov. Ak patrite medzi tradicionalistov, prstienky by som rozhodne nevypustil.
K bodu 5: rozhodne aspon mesiac dopredu, aby sa stihli vyzehlit pripadne prusery 🙂
K bodu 7: k tomu dodam len to, ze je to sedemmiestna hviezdometna picovina. Rozhodne zatrhnut – vzdy sa stane nejaka kokotina, ktora z uz tak ci tak neprijemnej veci spravi
uplne nocnu moru.
K bodu 8: Dve su malo, ja povazujem za optimum 4 pohare vina (cca pol litra), panak hned po obrade nezaskodi, pomoze sa uvolnit, ale viac tvrdeho nie. Ja som sice vypil viac, ale len do tej miery kym som sa citil prijemne, potom uz som brzdil.
Inak ma Sweet uplne vo vsetkom pravdu 😀
Nějaký odkaz na toho bezdomovce by nebyl?
uz tam chyba len bod na zaver: nezente sa, ak nemusite ;o). Ale to si sweet uz nemoze dovolit :o)).
sweet je ostrihany!
mikezt: a keby len to….