Zář 082016
 

Q4OS_1Další linux, co jsem zkusil nainstalovat je Q4OS s TDE, tedy Trinity Desktop Environment. Trinity je praktický pokračovatel poměrně úspěšného KDE 3.5, já v půjčeném notebooku jsem vyzkoušel změnu vzhledu na Classic. Na první pohled by se dalo říci, že to jsou XPéčka v klasickém vzhledu. Ale kdepak, je to linux. Minimální požadavky jsou Pentium 300MHz CPU / 128MB RAM / 3GB disk, což s nějakou i5, 4GB RAM a 80GB SSD ani nemám šanci postřehnout, co by kde mohlo být pomalé.

Q4OS_2Součástí jde i Konqeror, prohlížeč, který nedokázal pořádně ani zobrazit web CI5. Dá se instalovat spousty věcí z Debianího repository a nechybí ani WINE, na obrázku spuštěny MDOS3 tool.

Q5OS_3

Na druhém obrázku je vzhled nazývaný Modern, je to fakt původní KDE 3.5. Přesně takhle si pamatuji KDE, než vyšla verze 4. S verzí 4 jsem se dlouho nemohl skamarádit, takže jsem asi rok používal jako Desktop GNOME.

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..