Dub 202008
 

Dnes odpoledne mě Logout navrhnul, abych si zaregistroval Jabber účet. Udělal jsem to.

ICQ is dead

Výhody Jabberu a nevýhody ICQ znám už dlouho. Nemusíte mi je tu vyjmenovávat. Známe je patrně všichni. Kdo ne, nechť si přečte Logoutem odkazovaný článek: 10 důvodů, proč používat Jabber. Mám stále nastartovaný IM program, který se jmenuje SIM. V něm jsem si zaregistroval účet na serveru jabbim.cz. Registrace proběhla v pořádku, avšak přihlášení už ne. Dlouho jsem proklikával nastavení, ale ničehož jsem se nedoklikal. SIM se prostě odmítá připojit na Jabber. Tohle ještě budeme rešit.

Nakonec jsem si napsal do adresní řádky mého oblíbeného browseru (a zároveň neoblíbeného browseru Radka Huldy) meebo.com a přihlásil na Jabber z něj. Funguje to. Jen trochu problém s tím, že jsem Logouta neviděl online.

Nakonec jsem si během 10 sekund (narozdíl od source distra Gentoo) nainstaloval Kopete a tam nastavil jabber přihlášení. Přihlášení proběhlo v pohodě, požádal jsem Logouta o autorizaci a pak už jsem jej viděl online. Sláva. Dokonce i zprávy fungují. No jo, ale je to jiný program, než na který jsem zvyklý. Nacvakal jsem si ještě pár lidiček, které mi Logout poslal.

Zatím mám dva programy pro IM (Instant Messaging), jeden pro ICQ a druhý pro Jabber. Prý jde rozchodit nějaký ICQ transport, ale nikde jsem zatím neviděl jak na to. Ale prý to jde. V Kopete zatím jsem nic nenašel.

Z tohoto pohledu jsou to zatím 2 body pro ICQ a jeden bod pro Mandrivu. Uvidíme za pár dní.

  4 komentáre na “Svobodu pro kecálky”

  1. na jabber jsem taky presel. Uz jen pro pocit, ze pouzivam free sw. Ale diktovat to tem ostatnim ICQistum nemuzu. Je to slozity socialni problem 🙁

  2. Patrně na to musí přijít sami. Například když si kladou otázku: Proč se mi občas ICQ nepřipojí? Proč vidím Wixeta v ICQ pořád červeně?

  3. Svobodu! Smrt ICQ!

    Za poslednich 10 dni se pocet lidi v mem Jabber rosteru cca ztrojnasobil na aktualnich 21. Za par dalsich tydnu ICQ nebudu potrebovat…

  4. Logout: nepodelis se se mnou u kontakty?

    Btw. 98% ICQistu ani nevi o jine alternative. Takze se jim to musi sdelit 🙂

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..