Srp 192009
 

Na noteboocích se občas děje to, že když připojíte sluchátka nebo reproduktory do konektoru, interní reproduktory se neodpojí a hraje oboje zároveň.

Už jsem se s tím setkal na notebooku HP NX5000 a už nevím, jak jsem to pořešil. Dnes mi osud přihrál do rukou HP nc6120 (DVD-smažírna, wifi, BT=bitevní tank, 1,5 GB RAM, displej 1400×1050 a hlavně 4x USB porty). Patrně můj starší IBM T42 půjde někam jinam, škoda ho, mám ho moc rád. No ale k věci. Na tomto HP noťasu je ten samý problém: připojím konektor od sluchátek nebo od reproduktorů a zvuk jde stále i z integrovaných repráčíčků. Proledával jsem diskusní fóra, ale jak už to bývá, narazil jsem na spousty návodů a všechny dohromady o ničem. K rešení se lze ovšem doklikat poměrně snadno.

...ALTERNATE TEXT...

řešení pro Mandriva Linux 2008.1 (KDE 4 se mi zatím nepáčí).

Spusťte KMIX (ALT+F2 „kmix“ ENTER). V tray liště se objeví repráčík, na něm pravé myšítko a zvolit „Zobrazit okno se směšovačem“. Přepněte se do záložky „Přepínače“.

...ALTERNATE TEXT...

Zde zašktněte volbu: Headphone Jack Sence.

Hotovo.

  3 komentáre na “Mandriva Linux a zvuk do sluchátek”

  1. Menit kvalitu od IBM za sunt od HP – to nedelas dobre, to se ti vymsti.

  2. 4 lidem ze šesti už ta základní deska v T42 už odešla a stojí 18.000. Zatímco základní desky v HP moc často neobjednáváme, i když je jich v ČP kolem 1500 kusů. Navíc to HP má 4 USBčka a DVD smažku, což pro IBM stojí kolem 4000. Vše je zatím jen ve fázi zkoušení.

  3. HP kvalitni ? 😀 vubec, za posledni pulrok jsme jich opravovali 10 … IBM jeden a to jeste k tomu radu R61 navic teda uz od LENOVA .. hp je sracka jako dnes vsechno

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..